Az Állami Számvevőszék az ellenőrzési kultúra színvonalának emelése és tapasztalatainak hasznosítása érdekében fejleszti többoldalú nemzetközi kapcsolatait.
Magyarország 1968 óta tagja a legfőbb ellenőrző intézmények nemzetközi szervezetének (
INTOSAI). A nemzetközi szervezetben való tevékeny részvételünk elismeréseként 2004-ben intézményünk rendezhette a szervezet XVIII. kongresszusát, amellyel egyidejűleg Dr. Kovács Árpád, az ÁSZ korábbi elnöke lett a szervezet Kormányzótanácsának elnöke (2004-2007).
Az Állami Számvevőszéknek ugyancsak intenzív kapcsolata van az INTOSAI egyik regionális, az európai számvevőszékeket tömörítő szervezetével (
EUROSAI), valamint az európai regionális ellenőrző intézmények (
EURORAI) hasonló együttműködését elősegítő szervezettel is.
Az EU csatlakozásra való sikeres számvevőszéki felkészülés szempontjából a közép- és kelet-európai országok állami- és közigazgatási fejlesztését támogató szervezettel (
SIGMA) való szoros kapcsolat kiemelkedő jelentőségű volt.
Magyarország EU-hoz való csatlakozását követően az ÁSZ aktív partnerré vált az EU tagországok számvevőszékei és az ECA együttműködési hálózatában, az ún.
Kapcsolattartó Bizottságban.
Az Állami Számvevőszék 1991-ben kezdeményezte a visegrádi országok számvevőszékeinek együttműködését, amelyhez később Ausztria és Szlovénia is csatlakozott (
V 4+2). Az együttműködés célja, hogy az érintett számvevőszékek közös fellépéssel, egyeztetett álláspontok képviseletével érvényesítsék a sajátos közép-európai érdekeket az Európai Unióban.
Az ÁSZ ugyancsak tartalmas szakmai kapcsolattal rendelkezik a NATO Nemzetközi Számvevő Testületével (
IBAN). A két szervezet közötti együttműködés már Magyarország NATO tagsága (1999) előtt is igen intenzív volt.
Az Állami Számvevőszék közeli kapcsolatot tart fenn a kormányzati pénzügyi menedzsment fejlesztésének nemzetközi konzorciumával (
ICGFM) is, amelyhez 1998-ban, mint intézmény csatlakozott. A konzorcium a kormányzati pénzügyi gazdálkodás fejlesztésén keresztül törekszik annak elérésére, hogy a világ államaiban javítsa az állampolgároknak nyújtott szolgáltatások színvonalát.
Az
OECD Számvevő Testületének - amely a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet pénzügyi gazdálkodásának független külső ellenőrzését végzi - 2003-2006 között tagja volt az ÁSZ egy munkatársa.