Az Állami Számvevőszék is részt vett a Tiranában megrendezett 7. Young EUROSAI konferencián

Tirana adott otthont a 7. Young EUROSAI konferenciának. Az Albán Állami Számvevőszék szervezésében megvalósult esemény központi témája az volt, hogy a számvevők milyen szerepet töltenek be a fenntartható és digitális változások előmozdításában.

A kétnapos szakmai rendezvényen az albán számvevőszék munkatársai mellett számos külföldi partnerszervezet, köztük az Egyesült Királyság, Málta, Csehország, Kína, Norvégia, Hollandia, Lettország, Koszovó és Portugália fiatal számvevői mutatták be szakmai tanulmányaikat, valamint osztották meg egymással gyakorlati tapasztalataikat. A résztvevők olyan kiemelt fontosságú területeket jártak körül, mint a digitális transzformáció és az új technológiák révén elérhető hatékonyságnövelés, valamint a saját országukban bevált módszertanok és technológiai megoldások.

A rendezvényen kiemelt figyelmet kaptak a fiatal számvevők előtt álló kihívások, a fenntarthatóság, a digitalizáció és az ellenőrzési innováció. Emellett a prezentációk kitértek az intézményi rezilienciára, a készségfejlesztésre, a digitális csalások kockázataira, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazására is.

A szakmai viták és előadások egyértelművé tették, hogy a digitalizáció és az intézményi innováció elengedhetetlen a legfőbb ellenőrző intézmények jövőbeli eredményességéhez. Ezek a technológiák teszik lehetővé a változó követelményekhez való sikeres alkalmazkodást, miközben a fejlődés középpontjában mindvégig maga a számvevő áll.

Megszakítás